Bugun...
facebook-paylas
Ayıp be arkadaş...
Tarih: 21-10-2021 11:58:00 Güncelleme: 21-10-2021 11:58:00


 

 

Ayıp be arkadaş...

 

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın "Okullar kapanmayacak" çıkışına sosyal medyadan tepkiler geldi. Peki kim ve neden bu tepkileri gösteriyor,pandemi süresince bütün dünyaya örnek bir davranışla canla başla çalışan sayın bakana bu tepki neden yapılıyor.

 

 

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve yaklaşık 2 yıldır bütün dünyada büyük can kaybı yaşanmasına neden olan Covid 19 ile mücadele eden ülkeler sıralamasında ilk sıralarda yer alan ülkemizde canla başla çalışan sayın bakana bu tepkiler niçin ve neden yapılıyor.

 

Ülkemizdeki sağlık çalışanlarının nasıl çalıştığını hepimiz çok iyi biliyoruz, ayrıca bütün hastanelerimizde şu anda sıra dahi beklemeden gidip muayenesini olan ve rahat şekilde ameliyatlarını olan ve hatta şehir hastanelerinde lüks içinde tedavisini gören hastalarımıza en iyi şekilde hizmet sunulması sanırım birilerini rahatsız ediyor,nedenmi, çünkü onların dönemlerinde hastanede kuyruklar vardı, sabah dr. muayenesine gidecek hastalar geceden hastane koridorlarında sıra beklemek ve ilaç yazdırmak için saatlerce kuyruklarda bekleyen ve hatta kuyrukta beklerken hayatını kaybeden yüzlerce vatandaşımızın olduğunu hepimiz biliyoruz, kafa yine aynı kafa,tüp kuyrukları, gaz kuyrukları,şeker kuyrukları olsun kaos çıksın ve bizlerde o kaostan beslenelim diye avuçlarını ovuşturan kişiler nedense hep aynı kişilerdir.

 

Bakan daha ne yapsın,

 

Avrupa da yaşlılara nasıl bakıldığını hepimiz ekranlardan ve sosyal medyalardan gördük, dünyayı yöneten ABD de sağlık skandallarını gördük ve ABD de yaşayan bazı ünlü isimlerin ülkemize giriş yaparken topraklarımızı öptüklerini de gördük çünkü ABD de hastanede paran varsa bakılıyorsun paran yoksa kapı dışarı ediliyorsun, covid19 un ilk  günlerinde ABD’de olan ünlülerin haber programlarına bağlanarak nasıl ağladıklarını ve bir muayene ücretinin 20 ile 30 bin USD olduklarından yakınan insanlarımızı ne çabuk unuttuk.

 

Bütün dünyada yaşlılar kapının önüne koyularak ölmeleri beklenirken ülkemizde hangi vatandaşımız ölüme terk edildi, hepside hastanelerde en iyi şekilde ağırlandı ve misafir gibi gelip, misafir gibi uğurlandılar ama yok onların istediği eski Türkiye ama o dönemler geçti, bizim sağlığımız için bizim için çalışan bu insanlara sosyal medya üstünden saldırmak son derece yakışıksız ve mesnetsizdir.

 

 

Okullar kapansın istiyorlar.

 

Sizin çocuklarınızı sizden daha iyi düşünen bir sağlık bakanı ve bilim kurulu var bunu böyle bilin, onların inanın sizlerden daha iyi düşündüğünü sizlerde biliyorsunuz ama sizin isteğiniz okullar kapansın, eğitim olmasın, biraz ortalık bulansın yok öyle bir dava, bu işler tencere tava ile olmaz, bütün ülkemiz genelinde yenilenen okullar ve en iyi hizmeti veren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

 

Dün yapılanı Bilim Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, okulların kapatılacağına yönelik iddiaları kesin bir dille yalanladı. Okulların kapanmasının söz konusu olmadığını belirten Bakan Koca, çocuklarımızı koruyarak, tedbirlere uyarak eğitimin her kademesinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz dedi.

 

Tüm bu açıklamalardan rahatsız olan kesim sosyal medya hesabından bakanı eleştiren kesimi bir kez daha kınıyor ve oları emeğe saygıya ve tüm sağlık çalışanlarına saygıya davet ediyoruz.

 

 

Saygılarımla.

ALİ AKKAYA

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI